27
Вто, Сеп
2 нови содржини

Момците од Хонда само што соопштија дека Honda X-ADV авантуристичкиот скутер ќе се најде во производство. Моделот, кој се базира на Honda City авантуристичкиот концепт, го има типичниот макси скутер дизајн, но има и можност за оф роуд возење.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Знаете дека се приближува сезоната на нови мотоцикли бидејќи се повеќе дознаваме кои модели ќе бидат прикажани на мото саемите како што се INTERMOT и EICMA.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Ако се надевавте дека Honda CBR1000RR 2017 ќе биде комплетно нова машина, она што следува можеби ќе ве разочара.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Мото клубот Вардар од Скопје на 17-ти септември ќе прослави 38 години постоење.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

На 13-ти септември 2007 година македонската он-лајн заедница беше збогатена со првиот веб сајт за мотори - motori.com.mk.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Мото клуб -Џинка- од Радовиш организира мото журка на 10 Септември во својот мото дом на планината Плачковица. 

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Реклами
Grid List

На овогодинешното издание на „Red Bull Romaniacs“ трката која важи за најтешка и најекстремна ендуро трка на светот за прв пат учествуваше и Македонец, Ванов Сашко, кој ја прифати поканата од најдобриот ендуро тим од северна Шпанија - тимот „VIRTUS OFF ROAD“.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Мото клубот „Меритум Тим“ ќе биде организатор на првата мотокрос трка во сезоната.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

„Беше многу тешко со предност од 43 бодови, а сега е уште потешко откако предноста е зголемена на 52 бода“- Валентино Роси

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

„Возбуден сум што се враќам во Светскиот Супербајк Шампионат со тимот на Aprilia. Имав голем успех таму и тоа беше одличен период“ – Јуџин Лаверти

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Мото огласи

Продавам KAWASAKI Z1000 SUGOMIПродавам KAWASAKI Z1000 SUGOMI
Се продава13.500 EUR
Kymco Xciting 400iKymco Xciting 400i
Се продава0 EUR

Колку ти троши моторот?

Каков бензин користиш?
95     98 (100)

Ставаш бензин за
ден.

Со нив поминуваш
км.

0

Л./100км

Цена на бензинот:

95 = 55ден.
98 = 57ден.