Домашни

Најава: 10 години „Ноќни Волци - Македонија“

Мото клубот Ноќни Волци на 26-ти март ќе го прослави својот 10-ти роденден.

Следете нè на:

 

Мото клубот Ноќни Волци на 26-ти март ќе го прослави својот 10-ти роденден.

Забавата ќе се одржи во кафулето Ван Гог и Мезе Бар Општина, со симболичен старт во 14:23. Како што се вели и во самата покана, настанот е отворен за сите кои се со добра мисла и желба за добра забава.

nw 2016

Би можело да ве интересира

„ Ducati потврди дека нема да биде продолжена соработката со поранешниот MotoGP шампион“

Дождот кој обилно врнеше на трката во Силверстоун, ни овозможи да поразговараме со поранешниот Супербајк и MotoGP победник, Крис Вермулен.

Неофицијална листа на возачи кои ќе бидат дел од електричниот FIM MotoE Светски Шампионат

Поранешниот MotoGP возач Сете Жиберно после десет години ќе се врати од пензија и со Pons Racing ќе биде дел од MotoE серијата

„Директорот на Yamaha во интервју за Crash.net изјави дека и покрај неодамнешните резултати, нема подобрувања во тимот. Најави и промени во екипата“

„Се чини дека 790 Adventure R ќе биде навистина моќно оф роуд оружје“

Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами

Ви благодариме

За тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.