Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

48 годишниот Борче Костов му е познат на секој љубител на мотокросот во Македонија, неуморниот битолчанец над бројот 5 на својот дрес го носи надимакот „Жолт“ иако сите го знаат како Жолтио.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

thumb_Rade62Наш прв соговорник оваа година е Радислав Михајлов. Млад стантер кој ни доаѓа од Зрењанин, соседна Србија, а чии фотографии и видеа веќе добро им се познати на сите оние кои барем малку се воодушевуваат на мајсторијата наречена стант.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

thumb_colin-edwardsПаузата помеѓу последниот тест на патеката Лосаил и почетокот на новата МотоГП сезона ја искористивме да направиме ексклузивно интервју со возачот на Yamaha Tech 3, Колин Едвардс.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

thumb_dejan_siljanoskiМагистар Дејан Силјановски е првиот претседател на Мотоциклистичката Федерација на Македонија. Оставката од својата функција ја поднесе пред два дена, а кога минатата недела дознавме за промената која следи уште повеќе посакавме да ја слушнеме неговата приказна.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

thumb_chris_pfeiffer_skopje_1Крис Фајфер одржа едно часовно шоу пред македонската публика која со нетрпение го очекуваше, а потоа следеше доделување на автограми и фотографирање со сите заинтересирани. На крај, пред заминувањето кон следната дестинација од турнејата го направивме и интервјуто за motori.com.mk

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами