Lazareth LM 847, кој беше претставен во Женева, има 4.7 литарски V8 мотор со 470 коњски сили.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Тринаесет години по прекинувањето на производството, Honda го оживеа Africa Twin со моделот CRF1000L.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

„ICONIC 1000“ е начинот на кој BMW Motorrad ќе го прослави јубилејот од 100 години постоење на компанијата, а мотоциклите кои ќе ги понудат ќе бидат во ограничена количина.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Сузуки напаѓа на пазарот за брзински мотоцикли со мала зафатнина, се појавија гласини дека Suzuki GSX-R250 е во подготовка

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Ретро изглед и модерна технологија. Тоа е во основа Yamaha XSR900.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Motul Onirika 2853 концептот е направен врз основа на друг Италијански спортски мотоцикл, MV Agusta Brutale 800.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Првиот пат кога го видовме прототипот на 1290 Super Duke R во 2012 година, знаевме дека ќе биде уникатен примерок.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Кај Ducati 959 Panigale 2016 инжињерите го појачаа крајниот и средниот вртежен момент со тоа што ја зголемија зафатнината на моторот за 57cc.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами