Топ содржини

Голем број на договори беа продолжени во пресрет на Француската MotoGP трка, а еден од нив е и оној на Алеш Еспаргаро кој го продолжи договорот со Aprilia и ќе остане дел од тимот се до 2020 година.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Алекс Ринс ќе остане дел од тимот на Suzuki MotoGP и во следните две години.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Петтата трка од МотоГП шампионатот викендов се вози на патеката Ле Ман во Франција.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Sign up via our free email subscription service to receive notifications when new information is available.
Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами