Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

motori cbr600f-reviewСледниот мотоцикл за кој успеавме да договориме тестно возење е Honda CBR600F. Увозник на Хонда за Македонија е Макпетрол, а дечките беа доволно фини да наместо еден ни доверија два примерока! 

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

motori piaggio-x10-executive-1Поканата за тест на новиот Piaggio X10 од овластениот увозник за Македонија ја дочекавме со воодушевување. Ќе имаме прилика да провозиме скутер на кој кога ќе му се спомене цената возачите на мотоцикли веднаш пресметуваат што се можат да купат за тие пари..

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

thumb_Kawasaki-BruteForce-4Компанијата која кај нас е позната по продажбата на кинески скутери и мотори сепак во својата програма нуди и мотори од светски познати брендови. Таков е примерот со моделот за 2012, Kawasaki Brute Force 750 4x4i (special edition) кој веќе е во продажниот салон на Хамачи.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

thumb_Hyosung-2011-1Доколку ги земеме во предвид цените на “јапонците”, разбирливо е зошто секој трет моторџија размислува за алтернативно решение. Сакајќи да им излезе во пресрет на оние луѓе чиј буџет не им дозволува да одвојат петоцифрена сума за брзинец, дечките од Максима започнаа со увоз на корејскиот бренд Hyosung.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

thumb_cbr250ra-1Моделот за кој се крена многу прашина по претставувањето минатата година пристигна во Макпетрол, увозникот на моторите Honda за Македонија.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

thumb_Honda-SH125i-2011-1Половината од мај веќе измина но временските услови сеуште наликуваат на крајот од зимата, па еден од ретките сончеви денови го искористивме за првиот тест во сезоната 2011, тест на Honda SH125i.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

thumb_1700_Kawasaki_vulcanОдличниот крузер на Кавасаки познат како VULCAN 1700 Voyager е навистина конкурентен на луксузните крузери, а цената му е на половина од нив. На прв поглед дури изгледа како целосна копија од моделите на Харли: "Electra Glide" или "Road Glide".

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами