Занимливости

Вистината за авантуристичките мотоцикли

Еве како еден возач од Јужна Африка ги доживува авантуристичките мотоцикли.

Следете нè на:

 

Има еден интересен мото форум од Јужна Африка наречен „The Wild Dog Forum“ на кој илјадници возачи го споделуваат своето мислење. Еден таков возач е Алмеро кој е сопственик на  Yamaha XT 660 Z и кој се чини дека е повеќе заинтересиран за квалитет отколку за квантитет.  Во шест години колку е член на форумот, досега има повеќе од триесет објави. Едно од нив ни го привлече вниманието.

BMW 1200GS

Господе, не знам од каде да почнам. Неговата голема популарност е надмината само од неговата тежина. Не знам зошто само има застарена технологија. Ужасна суспензија. Оценка: 0/10.

BMW R1200GS

KTM 1290

Со повеќе од 600 коњски сили, овој модел е официјалниот мотоцикл на оние кои ги фаќа криза на стари години. Вашата жена можеби и ќе престане да спие со поштарот кога ќе купите ваков мотоцикл. Ужасна суспензија. Оценка: 0/10.

KTM 1290 Super Adventure

KTM 1090

Сакаш 1290 но немаш храброст да се справиш со неговата моќ? Тогаш овој мотоцикл е за тебе. Ужасна суспензија. Оценка: 0/10.

KTM 1090 Adventure

BMW 800GS

Zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz!! Ужасна суспензија. Оценка: 0/10.

BMW F800GS

Honda Africa Twin 1000

Ист како и лош KTM 990. Со само 95 коњски сили, овој мотоцикл практично е бескорисен. 15 години чекавме за вакво нешто. Какво само разочарување. Ужасна суспензија. Оценка: 0/10.

Honda Africa Twin Adventure Sports 09

KTM 990

Ист како и слаб Africa Twin. Според потрошувачката на гориво е многу блиску до Land Cruiser, а секое патување подолго од 15 километри е речиси невозможно. Ужасна суспензија. Оценка: 0/10.

KTM 990 Adventure

Honda 250 Rally

Honda излажа многумина со овој мотоцикл. Суспензијата е апсолутно ужасна. Оценка: 0/10.

Honda CRF250L Rally

Yamaha Super Tenere 1200

Сакате 1200GS обоен во сино. Колку само чини???? Апсолутно ужасна суспензија. Оценка: 0/10.

Yamaha 1200 Super Tenere

Yamaha XT660Z Tenere

Овој мотоцикл тежи речиси исто колку и 1200GS но има само дел од неговата моќност. Дури и Kymco скутерите лесно ќе ве претекнат. Само идиот би се одлучил за овој модел. Со полн резервоар ќе можете да поминете многу километри што само дополнително ќе ви го одложи мачењето. Ужасна суспензија. Оценка: 0/10.

Yamaha XT600Z Tenere

Triumph Tiger 800

Толку е лош што дури и Triumph се откажа од него. Издржливост, нула. Избегнувајте го по секоја цена. Суспензијата е многу лоша. Оценка: 0/10.

Triumph Tiger 800

Kawasaki KLR650

Здраво, ве повикува од 1960 и ја сакаме назад нашата технологија. Премногу грд, а дури го надминува и лошиот изглед на KTM 990. Дури и Fiat UNO е побрз од него. Суспензијата е ужасна. Оценка: 0/10.

Kawasaki KLR650

Suzuki DR650

Видете го текстот за KLR650, само многу, многу полошо. Понесете си шише со моторно масло со вас. Ужасна суспензија. Оценка: 0/10.

DR650SEL8 30H D 1500856190

KTM 690

Не сте многу паметен доколку планирате да поминете големо растојание со овој мотоцикл. Оваа инвестиција ќе ви се исплати исто колку и да го послушате советот кој на вашиот имејл ќе ви го даде принцот на Нигерија. Суспензија? Ужасна. Оценка: 0/10.

KTM 690 Enduro

Huswqawjqwskwarna 701

KTM 690 само обоен жолто. Од земјата која ја измисли групата ABBA ни доаѓа еден навистина лош мотоцикл. После само 2 километри ќе ја забележите целата негова неудобност. Обидете се само да го изговорите неговото име. Суспензијата е ужасна. Оценка: 0/10.

Husqvarna 701 Enduro

Би можело да ве интересира

На наш колега моторџија му е потребна помош, да се покажеме во вистинско светло во недела!

Викендов на патеката Орман во Скопје се вози третата и последна трка од шампионатот на Македонија во мотокрос.

Фантастична борба за победата ја одбележа првата трка за ГН на Тајланд која му припадна на Марк Маркез.

Слободно можеме да кажеме дека новите модели кои ги прикажа Ducati за време на Intermot беа помалку резервирани.

За време на изложбите во Париз и Intermot, Honda го претстави новиот Super Cub C125 кој се очекува да се најде на пазарот оваа есен.

Не сите модели кои ќе ги видиме на Intermot имаат нова технологија, неколку мотоцикли за 2019 година добија само нова боја.

Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами

Ви благодариме

За тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.