Домашни

Моделите на CFMoto достапни и во Тетово, Струмица и Охрид

Од оваа недела CFMoto станува достапен на три нови локации во државата. 

CFMoto Македонија неколку години локално успешно ја гради приказната за најпрепоазнатливот бренд кој доаѓа од Кина. Партнерот на KTM интензивно работи на збогатување на својта понуда во двата сегменти, возила на 2 и 4 тркала, а паралелно, глобално го развива брендот како еден од најпродаваните во Powersport индустријата. 

Од оваа недела и официјално, покрај продажниот салон на CFMOTO на улица ,,Пролет 4А “ – Скопје, нивните модели ќе бидат достапни и збогатени во понудите на уште тројца  дилери во Македонија и тоа во Охрид, Тетово и Струмица. Со нивна помош брендот ќе ја зацврстува врската со самите купувачи, а воедно ќе им овозможи и подобро искуство, поблиску до нив и нивните желби и потреби.

cfmoto partneri 2

- Благодарение на овој пристап и кон нашите купувачи и кон нашите соработници, слободно можеме да кажеме дека CFMOTO цврсто граби кон стекнување на својата висока позиција на нашиот пазар, како што е тоа во моментов на голем број светски пазари вклучувајќи ги и Америка и Канда. - истакна Александар Димушевски за мотори.ком.мк по повод новиот развој на продажната мрежа. 

Во Охрид CFMoto ќе може да се најде во салонот на Ivo Mag Trade на ул. Железничка бр.92. Во Тетово застапник е Moto Lushi со салон во с. Добриште, Општина Теарце, а во Струмица моделите и секако сервис ќе биде дсотапен во Motor Trade на ул. Климент Охридски“ бр. 77 во близина на ,,Арена Фитнес“. 

Повеќе детали за овластените продажни салони и сервси може да се најдата на официјалната страница cfmoto.mk

Би можело да ве интересира

По долгата пауза најголемиот циркуз на 2 тркала се врати во Британија, со одлични трки во трите класи.

Како што забележавме на претходната трка во Британија, на тројцата најбрзи им се приклучува и Redding.

Кон крајот на минатиот месец ја имавме честа и задоволството да бидеме дел од првото европско демо возење организирано за медиумите од страна на CFMOTO Франција. 

Победи во сите 3 трки во Donington Park како најава за враќање на Турчинот во одбрана на титулата.

Сите знаеме колку жртви се потребни за постигнување спортски успеси на врвно ниво, но возачите во MotoGP едноставно одат неколку чекори подалеку.

Не баш секој ден на тајмлајн ти поминуваат слики од некој што рачно изработува кациги, особено не тука во Скопје, Македонија. 

Листа на мото настани

Мото клубот No Limit поканува на мото собир на 20 август во Маврово. 

  • 20 Август 2022 - 20 Август 2022
  • Ратрак Маврово

Ноќни Волци Балкан: Интернационален мото собир.

  • 09 Јули 2022 - 09 Јули 2022

Најава за мото собирот на МК ЏИНКА Радовиш кој ќе се оддржи на 29/30/31 јули 2022 година. Повеќе детали наскоро.

  • 29 Јули 2022 - 31 Јули 2022
  • Клубски дом
  • Планина Плачковица

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.