Домашни

Мото-Пром е нов овластен дилер на Кавасаки за Македонија

Компанијата Мото-Пром од Гевгелија од неодамна е нов овластен дилер на брендот Кавасаки за Македонија.

Следете нè на:

 

Компанијата Мото-Пром од Гевгелија од неодамна е нов овластен дилер на брендот Кавасаки за Македонија.

Продажниот салон на Мото-Пром во Гевгелија наскоро ги очекува првите модели на Каваски мотоциклите за 2020 кои ќе бидат изложени. Новиот дилер најавува активна кампања со цел подигнување на брендот на нашата територија согласно неговиот статус во светски рамки. Од Мото-Пром најавуваат обезбеден сервис и резервни делови како и постојана грижа за корисниците.

Ние ги очекуваме и цените за моделите од 2020 кои бидат објавени на сајтов, а во меѓувреме повеќе информации можете да добиете на нивниот веб сајт, фејсбук страна, инстаграм профил и на контакт телефоните 034/212-688 или 070/218-688.

kawasaki Z H2

За компанијата:

„Мото-Пром“  ДООЕЛ е семејна компанија основана во 1990 година, и е една од првите приватни компании кои се занимаваат со продажба на авто делови и сервис во Република Македонија.

Со развојот на компанијата и зголемениот обем на работа, во 1997 година се проширивме со уште еден продажен салон за авто делови во центарот на Гевгелија.

По повод 15 години од постоењето на „Мото-Пром“ во 2005 година го имаме свеченото отварање на новиот ултра модерен продажно-сервисен центар, каде што се наоѓаме и денес.

По повод 22 години од основањето на Мото-Пром, во 2012 година станавме официјални партнери на Форд за Гевгелија и околните општини.

Во 2014 год. ја добивме франшизата за ВУЛКО, кој е меѓународен ланец на брзи сервиси за гуми во сопственост на Good Year.

Со огромното искуство стекнато од 1990 година и професионалниот тим вработени, денес со гордост можеме да се пофалиме со огромен број задоволни клиенти од повеќе земји во регионот.

Нашата најнова приказна по повод 30 години постоење е овластеното дилерство за популарниот мото бренд Кавасаки. Искуството кое го имаме со мотоциклите ни наложува да се обидеме да го подигнеме „Зелениот“ бренд на достојно ниво во Македонија.

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

На патеката Лосаил во Катар денеска започна официјалниот пред-сезонски тест.

По тимовите на ДукатиХонда, Јамаха, Сузуки, Петронас и КТМ, и тимот на Априлија официјално ги претстави боите на мотоциклите за 2020.

Откако се појави скица од новиот дизајн, јасно можеме да видиме како би изгледал новиот мотоцикл.

Андреа Довициозо одби да потврди дали ќе остане во Ducati и по завршувањето на сезоната 2020 откако се појавија гласини дека во текот на зимската пауза, тимот имал разговори со неколку возачи.

Нашиот стандарден Africa Twin е одличен избор за сериозните оф роуд ентузијасти.

„Ако продолжиме да работиме напорно исто како и во изминативе 16 месеци, ќе имаме добра сезона“ - Џек Милер.

Реклами

Листа на мото настани

 • 22 Февруари 2020 - 22 Февруари 2020
 • Clubhouse 3313
 • Илинденска 138, Скопје

 • 14 Март 2020 - 14 Март 2020
 • Beertija Pub
 • Frederik Shopen 4, 1000 Skopje

 • 28 Март 2020 - 28 Март 2020
 • Bad Boys Bar
 • Кочани

 • 19 Јуни 2020 - 21 Јуни 2020
 • Club house
 • Скопје, Водно

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.