Домашни

Мото рели Македонија - Независност 2020

Пристигнаа првите информации од МФМ за годинешното 29-то по ред мото рели Македонија - Независност 2020.

Следете нè на:

Пристигнаа првите информации од МФМ за годинешното 29-то по ред мото рели Македонија - Независност 2020.

Годинешното рели ќе се вози во периодот од 4-ти до 6-ти септември на територијата на Република Македонија. Во очекување на комплетната информација и детални податоци за релито, ги споделуваме информациите до кои дојдовме, а содржинава ќе биде надополнета наскоро.

29-то мото рели Македонија - Независност ќе започне во 10 часот во Скопје на Плоштад Македонија на 4-ти септември 2020 година.

Ќе има мала промена во рутата во однос на патиштата по кои ќе се вози, но местата за одмор (Дојран и Охрид) остануваат исти.

Котизацијата за учесниците ќе изнесува 800 денари за возач и 600 за совозач.

Ќе бидат спроведени мерки за заштита од Корона вирусот за кои дополнително ќе ве известиме, а бројот на учесници на релито е ограничен на 250. Пријавувањето ќе започне на 20-ти август и ќе трае до 1-ви септември, оние кои нема да се пријават во овој рок нема да можат да учествуваат на релито.

Во продолжение и пријавите за релито:

Групна пријава

Единечна пријава

Рута за годинешното рели:

Ден 1: Скопје, Штип, Кочани (пауза за доручек и кафе - 1 час), Кочани, Македонска Каменица, Берово, Струмица (пауза 1 час), ноќевање во камп Партизан во Дојран, од 20 часот.

Ден 2: Поаѓање од Дојран во 10.30, Гевгелија, Неготино, Кавадарци (пауза - 1 час), Прилеп, Битола (пауза), Ресен и пристигање во Охрид. Вечерата во Бонанца и поделба на признанија од 20 часот.

Ден 3. Поаѓање од Охрид во 13.00 часот, Кичево (пауза), Стража, Тетово, Скопје.

Во пакетот ќе следуваат и заштитни маски, организаторите замолуваат за држење на дистанца и спроведување на мерките за заштита од Ковид 19.

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Го купивте најновиот и најдобриот авантуристички мотоцикл и ја имате најдобрата заштитна опрема. Конечно ќе ja почнете вашата авантура. Можеби вашиот мотоцикл и опрема се подготвени за она што ве очекува но дали сте вие подготвен?

Suzuki блескаше во Шпанија откако Алекс Ринс ја постигна првата победа по повеќе од 12 месеци. Јоан Мир, и покрај тоа што се уште нема победа е лидер на табелата на четири трки до крајот на шампионатот.

На прв поглед, Kawasaki Ninja H2 SX SE+ изгледа прилично скапо.

Шеста година по ред Џонатан Реа е шампион во WorldSBK серијата

Suzuki ја слави првата победа на Алекс Ринс во 2020 MotoGP Светскиот Шампионат. Јоан Мир е нов лидер на табелата.

Валентино Роси ќе ја пропушти трката која викендов се вози на патеката Арагон во Шпанија откако излезе позитивен на тестирањето за Ковид 19 вирусот.

Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.