Домашни

Најава: АТВ и Мото ден - Сопиште

Во организација на О.К.Класик и Општина Сопиште на 14.12.2019год организираат манифестација од спортско рекреативен карактер АТВ И МОТО ДЕН СОПИШТЕ.

Следете нè на:

 

Во организација на О.К.Класик и Општина Сопиште на 14.12.2019год организираат манифестација од спортско рекреативен карактер АТВ И МОТО ДЕН СОПИШТЕ.

Манифестацијата е од еднодневен карактер со рута на движење од Општина Сопиште до Црква Св.Никола во должина од 9 км со две временски етапи, и од Црква Св.Никола до Општина Сопиште во должина од 10 км со две временски етапи и една кнап етепа.

6c9dd352b01dabd5530e10af4b8a0cf7

Рутата на движење е по патна книга која е изработена од организаторот.
Во манифестацијата може да учествуват сопственици на атв и крос, ендуро мотори кои имат соодветна важечка документација.
Стартот на манифестацијата е пред Општина Сопиште каде е и целта.

viber image 2019 12 08 09 23 19a

ПРОГРАМА НА МАНИФЕСТАЦИЈАТА

14.12.2019
11:00ч Свечено отворање
11:30ч Старт на манифестацијата
15:30ч Свечено прогласување
16:00ч Организирана забава за учесниците

Воедно, организаторот на 15-ти декември најавува и промоција на брендот CF Moto на Попова Шапка пред хотелот „Scardus“.

За сите дополнителни информации

Лица за контакт:
Александар Димушевски тел 070 977 572
Златко Пешич тел 070 523 532

viber image 2019 12 08 09 23 19

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Официјално денеска беше ставен потпис на договор со кој Џек Милер ќе биде еден од возачите за фабричкиот тим на Дукати во 2021 со можност договорот да се продолжи на уште една година.

Според зборовите на неговиот менаџер, легендариот Кенан Софуоглу, за Топрак веќе постои интерес од МотоГП тимовите.

По изјавата на шефот на Петронас тимот, дека Роси е жива легенда но тој не би сакал да дојде во тимот само за да се збогува со МотоГП, „Докторот“ денеска даде свое видување на ситуацијата.

На 7-ми јуни на патеката Орман крај Скопје ќе се одржи првата трка од шампионатот на Македонија во мотокрос.

Нашиот стандарден Africa Twin е одличен избор за сериозните оф роуд ентузијасти.

Со денешната одлука на Дорна се откажани трките во Германија (Захсенринг), Холандија (Асен) и Финска (КимиРинг).

Реклами

Листа на мото настани

  • 12 Јуни 2020 - 14 Јуни 2020
  • 12 Другари
  • Ваташа, Кавадарци

  • 19 Јуни 2020 - 21 Јуни 2020
  • Club house
  • Скопје, Водно

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.