Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Прва работа што луѓето ја помислуваат кога временските услови ќе се влошат е „ова е гнасно време“ и затоа нема да се возам... но тоа не треба да е така. Очигледно тука не станува збор за снег и мраз, но возењето на мотор на влажно време може да биде повеќе едукативно отколку возење во суви временски услови.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Моторот е единствено превозно средство со свој погон, каде возачот и совозачот директно со своите сетила можат да уживаат во природата, но од друга страна и директно се изложени на сите природни непогоди. Обично сувото време со температура од некои 14-15 степени и нагоре, не претставува проблем за возење со мотор, но што под тие, па дури и минусни температури?

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Еден од моделите кој го има преживеано тој временски период и сеуште е број еден е Хонда Голд Винг, модел кој се произведува цели 36 години без никакво размислување за запирање на тој модел, е тоа е успех. Во изминатите 36 години Хонда со Голд Винг не го преживуваше тој период, туку беше лидер со секој свој модел карактеристичен по нешто ново и невообичаено.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Пред повеќе од 30 години не постоеше ниту интернет ниту пак нешто како сајт или јавен форум на него. Сепак тоа не значи дека немало медиуми преку кои се правеле обиди за популаризирање на тематиката која денес ја обработува нашиов сајт motori.com.mk

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Кога работите како продавач на мотори слушате секакви прашања од потенцијалните купувачи, во продолжение следи водич за почетници, прашања кои не треба да му ги поставите на човекот во салонот. Листа на 10 „интересни“ прашања кои луѓето ги поставуваат пред да купат нов мотор.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Во продолжение следува приказната на нашиот читател Т. Гочев кој се соочува со сериозен проблем откако му бил украден скутерот, а потоа и пронајден но за жал не стигнал до неговите раце.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Во овој текст ви ги предочуваме сите прописти за управување на скутер или мотор според законот за безбедност на сообраќајот на патиштата и казните со кои можете да се соочите доколку не ги почитувате правилата.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Она кога ќе ти пукне филм од сите „моторџии“ што летаат низ град со 250, а од заштитна опрема носат наочари. Моторџија мал по стаж, голем по размислување, има свој коментар на темата кој го пренесуваме интегрално.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

„BACA“ се група моторџии што освен со својата љубов кон високите октани се занимаваат и со благородна мисија, помагаат злоупотребените деца да ја вратат самодовербата, а нивните напори станаа светски тренд, на кој ќе му се приклучат и македонските здруженија на вљубеници во мотори.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами