Мотоцикли

2020 Yamaha Tracer 700

2020 Yamaha Tracer 700 има одредени промени кај дизајнот кои се слични со најновите мотоцикли на Yamaha.

Следете нè на:

2020 Yamaha Tracer 700 има одредени промени кај дизајнот кои се слични со најновите мотоцикли на Yamaha.

Во пресрет на мото шоуто EICMA, Yamaha го престави најновиот модел на Yamaha Tracer 700. Тој има променет изглед и сега е сличен на останатите мотоцикли на Yamaha.

Дизајниран да ги комбинира спортските и туринг елементи, Yamaha Tracer 700 претрпе одредени промени со цел да се изедначи со останатите модели од Yamaha MT линијата.

2020 Yamaha Tracer 700 txt 1 04 11

Предниот дел на машината има поагресивен изглед додека пак мотоциклот има и нова боја.

Во срцето на мотоциклот се наоѓа подобрена верзија на 698cc 2-cylinder crossplane моторот. Промени има и кај вбризгувачот на гориво како и на сетинзите а модификуван е и издувот на мотоциклот.

2020 Yamaha Tracer 700 txt 2 04 11

Од компанијата тврдат дека мотоциклот е најлесен во неговата класа. Tracer 700 има прилагодлива предна и задна суспензија. Сето ова е направено со цел да се подобри егрономијата но и удобноста.

2020 Yamaha Tracer 700 им се приклучи на NIKEN, FJR и Tracer 900 во спортско туринг линијата на Yamaha.

2020 Yamaha Tracer 700 txt 3 04 11

Мотоциклот е еден од неколкуте машини кои ќе го имаат своето деби на 2019 EICMA мотошоуто а покрај него ќе бидат преставени и новите верзии на Yamaha TMAX 560, Yamaha MT-125, Yamaha MT-03 како и најновиот Yamaha R1 спортски мотоцикл.

Yamaha исто така ќе ги престави и FJR1300AS Ultimate Edition и FJR1300AE Ultimate Edition. Двете верзии ќе имаат нови бои како и поголемо ветробранско стакло.

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Уште една трка помалку во календарот за 2020, со денешната одлука на Дорна, и трката во Јапонија се откажува во целост.

Со денешната одлука на Дорна откажани се трките во Британија (Силверстоун) и Австралија (Филип Ајленд).

Официјално денеска беше ставен потпис на договор со кој Џек Милер ќе биде еден од возачите за фабричкиот тим на Дукати во 2021 со можност договорот да се продолжи на уште една година.

Според зборовите на неговиот менаџер, легендариот Кенан Софуоглу, за Топрак веќе постои интерес од МотоГП тимовите.

По изјавата на шефот на Петронас тимот, дека Роси е жива легенда но тој не би сакал да дојде во тимот само за да се збогува со МотоГП, „Докторот“ денеска даде свое видување на ситуацијата.

На 7-ми јуни на патеката Орман крај Скопје ќе се одржи првата трка од шампионатот на Македонија во мотокрос.

Реклами

Листа на мото настани

  • 12 Јуни 2020 - 14 Јуни 2020
  • 12 Другари
  • Ваташа, Кавадарци

  • 19 Јуни 2020 - 21 Јуни 2020
  • Club house
  • Скопје, Водно

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.