Мотоцикли

Aprilia RSV4 1100 Factory доби електронска суспензија

За една недела на мото шоуто EICMA, 2020 Aprilia RSV4 1100 Factory ќе ја покаже новата суспензија.

Следете нè на:

За една недела на мото шоуто EICMA, 2020 Aprilia RSV4 1100 Factory ќе ја покаже новата суспензија.

Според фотографиите кои ни пристигнаа, за една недела на мото шоуто EICMA, 2020 Aprilia RSV4 1100 Factory ќе ја покаже новата суспензија.

Информацијата ја потврдија и од компанијата а Aprilia RSV4 1100 Factory ќе добие електронска, полу активна, суспензија од Öhlins. Во моментов постојат сериозни најави дека новиот RSV4, на пазарот ќе се појави како комплетно нов модел за сезоната 2021 година.

Засега се уште не е познато како ќе изгледа мотоциклот, но би можело да видиме некаква најава на EICMA.

aprilia rsv4 1100

Можеме да очекуваме Aprilia да ги задржи името RSV4 како и V4 моторот а на пазарот да се појави значително полесна машина. Италијанската компанија веќе ја најавува активната аеродинамична програма наречена А3 и големи се шансите таа да биде во центарот на новиот супербајк.

Ќе биде интересно да се види што Италијанската компанија ќе појави на пазарот, особено сега откако главниот човек кој беше одговорен RSV4, Џиџи Дал'Игна, повеќе не е дел од фирмата.

Дали компанијата може да ги исполни очекувањата на публиката? Ако е така, како би изгледал новиот мотоцикл? Ќе мораме да почекаме уште малку за да ги дознаеме одговорите на овие прашања.

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Уште една трка помалку во календарот за 2020, со денешната одлука на Дорна, и трката во Јапонија се откажува во целост.

Со денешната одлука на Дорна откажани се трките во Британија (Силверстоун) и Австралија (Филип Ајленд).

Официјално денеска беше ставен потпис на договор со кој Џек Милер ќе биде еден од возачите за фабричкиот тим на Дукати во 2021 со можност договорот да се продолжи на уште една година.

Според зборовите на неговиот менаџер, легендариот Кенан Софуоглу, за Топрак веќе постои интерес од МотоГП тимовите.

По изјавата на шефот на Петронас тимот, дека Роси е жива легенда но тој не би сакал да дојде во тимот само за да се збогува со МотоГП, „Докторот“ денеска даде свое видување на ситуацијата.

На 7-ми јуни на патеката Орман крај Скопје ќе се одржи првата трка од шампионатот на Македонија во мотокрос.

Реклами

Листа на мото настани

  • 12 Јуни 2020 - 14 Јуни 2020
  • 12 Другари
  • Ваташа, Кавадарци

  • 19 Јуни 2020 - 21 Јуни 2020
  • Club house
  • Скопје, Водно

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.