Мотоцикли

EICMA: MV Agusta го претстави концептот Superveloce 800

За време на оддржувањето на мото шоуто EICMA 2018 во Милано, MV Agusta претстави концепт на нов  Superveloce 800 модел. Италијанскиот производител вели дека оваа верзија ќе се најде во производство во втората половина на 2019 година.

Следете нè на:

 

Шасијата, моторот како и системот за сопирање на мотоциклот доаѓаат од моделот MV Agusta F3 800 а жолтите светла се инспирирани од седумдесетите години на минатиот век.

Super Veloce 800 2

Судирот на новата и старата технологија може да се види и на други места. MV Agusta Superveloce има нов TFT екран но го задржува класичниот изглед на резервоарот.    

Позицијата на седење и возење е преземена од MV Agusta F3 800 но држачите за нозе се прилагодени за да му одговараат на возачот.

Би можело да ве интересира

Четири различни возачи ги освоија првите четири позиции на Филип Ајленд.

X-Lite X-803 Ултра Карбон е најспортската кацига на овој бренд.

Крузер линијата на Honda доби уште еден специјален модел за сезоната која престои. Станува збор за 2019 Honda Fury кој ќе се издвои од останатите модели по својот храбар дизајн и ретро изглед.

Без никакво сомневање, Италија би можела да се нарече центар на дизајнерските студија од целиот свет. Ајде одблизу да ја разгледаме Италијанската дизајнерска сцена на мотоцикли.

Гран При комисијата ги одложи до јуни задолжителните хомологациски правила за кацигите.

Во изминативе две години бевме малку изгубени, но сега знаеме по кој правец да се движиме и имаме поголем оптимизам – Валентино Роси.

Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.