Мотоцикли

Harley најави нови мотоцикли за сезоната 2020

Harley-Davidson само што ги најави моделите за сезоната 2020.

Следете нè на:

 

Harley-Davidson само што ги најави моделите за сезоната 2020.

Harley-Davidson само што ги најави моделите за сезоната 2020. Меѓу нив ќе биде и Harley-Davidson LiveWire, првиот обид на компанијата да влезе на пазарот со електрични мотоцикли. Покрај него ќе има уште неколку нови модели.

Она што вреди да се напомене е дека Reflex Brembo ABS системот кој досега беше само опција кај некои туринг модели, во 2020 година ќе го има кај сите туринг мотоцикли. Тоа е добра вест доколку планирате да купите ваков мотоцикл, бидејќи како што веќе имаме зборувано, вреди да се има ABS системот.

Сега нешто повеќе во однос на новите модели. Според Harley,фокусот кај  новиот Low Rider S е на перформансите и управувањето. Тој е опремен со Milwaukee-Eight 114 моторот како и со Softail шасија.

Во 2020 година, Road Glide Limited ќе го замени Road Glide Ultra. Мотоциклот е достапен во црна боја. Со истата боја е и 2020 Ultra Limited верзијата.

2020 harley davidson cvo tri glide txt 21 08

Доколку пак сакате трицикл, тогаш ќе ве израдува информацијата дека компанијата во 2020 година ќе пушти на пазарот  и лимитирана верзија на CVO Tri Glide. Тој ќе го има Milwaukee-Eight 117, моторот кој е срцето на сите CVO модели.

На крајот, доколку сакате нешто светкаво и хромирано, тогаш за вас е Heritage Classic.  Од компанијата велат дека механизмот е идентичен како кај актуелната верзија и дека е различен само изгледот.  Доколку пак сакате нешто поинакво, тука е Heritage Classic 114. За сите оние кои планирате во 2020 година да купите Heritage Classic, има четири избори на бои: Vivid Black, Billiard Burgundy, Silver Pine/Spruce и Billiard Red/Vivid Black.

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Завршија претсезонските тестови. Дали Алеш Еспаргаро и Aprilia RS-GP би можеле да изненадат на стартот од новата сезона?

Марк Маркез признава дека бил целосно изгубен во пресрет на последниот ден од тестовите во Катар. Сепак, вели дека тимот направил чекор наред со тоа што искомбинирал нови и стари делови, вклучувајќи и еден кој бил дел од машината на Такааки Накагами.

Џонатан Реа на Кавасаки беше најбрз на вториот и последен ден од пред сезонскиот Супербајк тест на патеката Филип Ајленд во Австралија.

Табела со комбинирани времиња од тродневниот тест на патеката Лосаил во Катар.

Маверик Вињалес забележа најдобро време на третиот и последен ден од официјалниот МотоГП тест во Катар.

Топрак Разгатлиоглу постигна најдобар резултат на првиот ден од тестовите на Филип Ајленд. Зад него се најдоа Том Сајкс и Лорис Баз.

Реклами

Листа на мото настани

  • 14 Март 2020 - 14 Март 2020
  • Beertija Pub
  • Frederik Shopen 4, 1000 Skopje
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

  • 28 Март 2020 - 28 Март 2020
  • Bad Boys Bar
  • Кочани
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

  • 19 Јуни 2020 - 21 Јуни 2020
  • Club house
  • Скопје, Водно
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.