Мотоцикли

Kymco RevoNEX – Електричен спортски мотоцикл

Kymco RevoNEX ги привлече погледите на сите оние кои беа дел од EICMA 2019 и ги покажа амбициозните, глобални планови на компанијата.

Следете нè на:

Kymco RevoNEX ги привлече погледите на сите оние кои беа дел од EICMA 2019 и ги покажа амбициозните, глобални планови на компанијата.

Откако привлече најголемо внимание на EICMA 2018 со SuperNEX, следната етапа од електричната револуција на Kymco, RevoNEX, повторно ги освои симпатиите на присутните на овогодинешното EICMA мото шоу.

Еден од светските лидери во производството на скутери, Kymco престави една многу храбра визија кога на сцена се појави SuperNEX, машина која има електрично напојување, шест брзински менувач како и одличен дизајн.

Иако SuperNEX во суштина го покажува само она што компанијата може да го направи, RevoNEX на пазарот ќе се појави во 2021 година и ќе содржи многу од работите кои веќе ги набројавме.

Kymco RevoNEX 2 txt 08 11

Од компанијата засега не сакаат да откријат премногу детали но горди се на перформансите и тврдат дека мотоциклот може да достигне брзина од 99 километри на час за само 3.9 секунди. Од 100 до 199 км/ч развива за 8.7 секунди.

Компанијата се одлучи да го задржи менувачот со цел да ја задржи суштината на спортските мотоцикли но исто така и да предизвика силни емоции кај возачот.

Иако во последните неколку години Kymco се фокусира на скутери како и мотоцикли на четири тркала, SuperNEX  и RevoNEX се јасни знаци дека компанијата планира да стане дел од пазарот со помоќни машини. Тие веќе се шират на пазарите во Европа и САД и ја користат неодлучноста на своите ривали.

Одличниот дизајн како и неверојатниот инжинеринг кој го има Kymco RevoNEX , укажуваат на тоа дека компанијата гледа можност за развој на сопствен бренд во сегмент од пазарот кој се уште не е докрај дефиниран.

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Во текот на вчерашнито ден на Марк Маркез му била извршена втора операција во болницата во Барселона.

Со денешното соопштение челниците на Дорна, ФИМ и ИРТА ставија крај на шпекулациите за годинешниот шампионат, отпаѓаат Аргентина, Тајланд и Малезија, а во календарот е додадена трка на 22 ноември на патека која дополнително ќе биде објавена но ќе биде во Европа.

Патеката Херез во Шпанија ќе биде домаќин и на втората трка во сезоната. Во продолжение следува распоредот за сите сесии.

Сезоната во брзински мотоциклизам требаше веќе да биде во полн ек, но заради пандемијата со вирусот исто како и во Светски рамки и локалните шампионати беа одложени. Разговараме со Хрситијан Бузалковски за актуелната состојба и неговите размислувања за претстојната сезона.

Africa Twin е одличен избор за сериозните оф роуд ентузијасти. Ако пак сакате подолга авантура, тогаш Africa Twin Adventure Sports ES моделите се одлична опција за вас со оглед на тоа дека имаат дополнителна опрема, електронски контролирана суспензија, прилагодливо ветробранско стакло, поголем резервоар за гориво и уште неколку други додатоци.

Првата трка од сезоната во МотоГП шампионатот донесе многу возбудувања, фантастичен викенд за младиот Фабио Квартараро и катастрофа за актуелниот шампион Марк Маркез.

Реклами

Листа на мото настани

  • 19 Јуни 2020 - 21 Јуни 2020
  • Club house
  • Скопје, Водно

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.