Мотоцикли

Можете да го нарачате Yamaha YZF-R1 GYTR но само доколку имате 39 500 евра

Yamaha YZF-R1 GYTR е навистина специјална машина и поради таа причина од неа ќе бидат произведени само 20 примероци.

Следете нè на:

 

Yamaha YZF-R1 GYTR е навистина специјална машина и поради таа причина од неа ќе бидат произведени само 20 примероци.

Оваа бројка е во чест на 20 годишнината на YZF-R1 супербајк. Но покрај ова, оваа бројка е во чест и на успехот кој го постигна Yamaha на трката Suzuka 8-Hour, што за нив беше четврта победа по ред.

Машина која е намената исклучиво за тркачката патека, Yamaha YZF-R1 GYTR и изработен од официјалниот тим на Yamaha кој победи на трката во Сузука. Иако на него има неколку реклами од каталогот на GYTR како и од останатите спонзори, воопшто не треба да се сомневате во перформансите кои ги обезбеди Yamaha.

Знаеме дека Yamaha YZF-R1 GYTR има издув од Акраповиќ(Evo 2 Titanium), Brembo сопирачки (GP4-RX предни клипови, 320mm T-Drive дискови и 19RCS Corsa Corta главен цилиндар), додатоци изработени од јаглеродни влакна, Öhlins суспензија(FGRT 219 вилушка, TTX36 GP амортизер) како и Bridgestone пневматици(V02 меки).

Секој од моделите ќе има и посебен сериски број а заедно со мотоциклот ќе ви стигне и официјален сертификат со кој се потврдува автентичноста.

2019 Yamaha YZF R1 GYTR 09

Цена? 39 500 евра во кој е вклучен и VAT, што значи дека цената ќе варира во зависност од државата. А бидејќи овој мотоцикл го нуди Yamaha Motor Europe, мали се шансите тој да биде достапен и во САД. Но, ако постои желба, ќе се најде и решение.

Доколку сте заинтересирани за овој тркачки мотоцикл на Yamaha, тогаш можете да го нарачате тука.

Ако пак сметате дека нема да бидете еден од оние 20 среќници кој ќе успеат да дојдат до оваа машина, тогаш можете да ја погледнете галеријата подолу која е опремена со фотографии кои имаат висока резулуција...бидејќи можеби ова е најблиску што некогаш ќе успеете да се доближите до Yamaha YZF-R1 GYTR.

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

MotoGP шампионот, Марк Маркез, вели дека шасијата, перформансите на моторот како и поголемата концентрација се главните причини зошто има толку малку инциденти за време на трките.

Денеска ви носиме нови вести околу продажбата на мотоцикли.

Малата разлика во поразите на трките во Катар и Муџело покажува дека возачот на Honda е способен да победи на патеките кои му одговараат на мотоциклот на Ducati.

„Ги финализираме преговорите со возачот и неговиот менаџер. Се надеваме дека наскоро ќе ја слушнеме нивната одлука“ - Алекс Маркез ќе остане дел од Moto2 и ќе вози за Marc VDS?

Една од најинтересните работи кои ги видовме за време на WorldSBK трката која се возеше во Лагуна Сека беше преставувањето на најновиот модел кој ни доаѓа од фабриката во Болоња, Ducati Panigale V4 25° Anniversario 916.

Вообичаено, ова би требало да биде најдобриот период за забавниот парк во Калифорнија, но тој е затворен поради реновирање.

Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами

Листа на мото настани

 • 26 Јули 2019 - 28 Јули 2019
 • Клубски дом
 • Планина Плачковица

 • 10 Август 2019 - 10 Август 2019
 • Сè уште непознато
 • Битола

 • 24 Август 2019 - 24 Август 2019
 • Сè уште непознато
 • Прилеп

 • 31 Август 2019 - 01 Септември 2019
 • Патека Плевен
 • Долна Митрополија, Бугарија

 • 07 Септември 2019 - 09 Септември 2019
 • Република Македонија

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.