Мотоцикли

MV Agusta Rush 1000 во Европа ќе се продава по цена од 34 000 евра

Доколку бевте дел од EICMA мото шоуто во Милано, тогаш сигурно со некој од присутните зборувавте за MV Agusta Rush 1000.

Следете нè на:

 

Доколку бевте дел од EICMA мото шоуто во Милано, тогаш сигурно со некој од присутните зборувавте за MV Agusta Rush 1000.

Доколку бевте дел од EICMA мото шоуто во Милано, тогаш сигурно со некој од присутните зборувавте за MV Agusta Rush 1000. Специјалната верзија на MV Agusta Brutale 1000 ги привлече погледите на присутните и веруваме дека Италијанската компанија нема да има никаков проблем при продажбата на оваа машина.

А сега ја знаеме и цената по која овој мотоцикл ќе се продава на пазарот во Европа. Таа изнесува 34 000 евра.

Во моментов се уште не е позната цената на овој модел во САД но можеме да очекуваме дека ќе биде нешто повеќе од 37 000 долари. За оваа сума добивате неколку подобрувања на основниот Brutale 1000RR пакет. Со новиот издув, MV Agusta Rush 1000 добива 209 коњски сили. За креирање на издувот задолжени беа SC-Project, суспензијата е од Öhlins а напред имаме 320 милиметарски дискови од Brembo.

Нас најголем впечаток ни остави штитникот на задното тркало кој е изработен од јаглеродни влакна. Неговата задача е да го штити алуминиумското тркало.

Очекувајте го MV Agusta Rush 1000 во продавниците на почетокот на мај 2020 година.

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Сите знаевме дека ќе дојде време кога Ducati ќе креира „Superleggera“ верзија на Panigale V4.

Неизвесен настапот на Марк Маркез на првиот MotoGP тест. Актуелниот шампион се уште се опоравува по операцијата на рамото.

Скот Рединг вели дека титулата во BSB шампионатот му ја вратила страста за тркањето и дека сега сака да има одличен настап во Супербајк серијата.

Возачот на Aprilia MotoGP, Андреа Ианоне, кој се уште ја чека конечната одлука откако падна на допинг тестот, вели дека мотоциклизмот е неговиот живот.

Гигантот во производство на облека, Alpinestars, го претстави Tech-Air 5, елек кој има воздушно перниче и кој може да се носи под секоја јакна.

„Со нетрпение чекаме да видиме како ќе се покаже гумата. Очекуваме да се урнат неколку рекорди“, Пиеро Тарамасо, менаџер во Michelin Motorsport.

Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами

Листа на мото настани

  • 22 Февруари 2020 - 22 Февруари 2020
  • Clubhouse 3313
  • Илинденска 138, Скопје

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.