Мотоцикли

Персонализиран CB1000R

Ова не е стандарниот модел на кој сите сме навикнати.

Следете нè на:

 

Ова не е стандарниот модел на кој сите сме навикнати.

Понекогаш ваквите модели се толку неверојатни и се што ни останува е само со воодушевување да гледаме во нив. Ова е еден од тие мотоцикли. Honda CB1000R е одлична платформа за ваква креација.

Овој модел самиот посебе е неверојатен. Има 1000cc inline-4 мотор кој може да се најде кај некои од спортските мотоцикли на Honda. Но кога ќе го споредите со стандардниот модел, оваа верзија не е толку пријателски настроена. Можете да ги видите спуштените шипки но сигурни сме дека првото нешто кое сите го забележуваат е неверојатната комбинација на бои.

Да ви откријам нешто. Оваа боја не е случајно добиена. Таа е специјално креирана и е неверојатна. Gannett Design и Fuhrer Moto заедно ја дизајнираа и создадоа оваа машина. Со неа тие го освоија првото место на натпреварот на персонализирани мотоцикли кој се одржа во Швајцарија. Мотоциклот исто така беше дел и од Швајцарското мото шоу кое се одржа во Цирих.

cb1000r custom 2 txt 1 12 07

Предниот дел е малку променет во споредба со оригиналната верзија. Променета е позицијата на предните светла а стандардната вилушка е заменета со вилушка изработена од јаглеродни влакна и керамика. Со ова до 75 проценти се намалува тежината на предниот дел.

Rotobox ги обезбеди бандашите кои исто така се изработени од јаглеродни влакна. Пневматиците се на Dunlop а истите се користат и за трките на дожд во Moto2 серијата.

Наместо исправена положба на возење, на мотоциклот ќе бидете навалени малку напред. Издувот од Акраповиќ му дава една посебна убавина на задниот дел.

Повеќе фотографии од овој неверојатен модел ќе најдете на Pipeburn. Мотоциклот ќе биде преставен на неколку мото изложби ширум Европа а ако имате можност да го видите, слободно испратете ни уште фотографии.

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Она што скоро сите медиуми пропуштија да го пренесат е новата мерка на владата за справување со Ковид-19 вирусот со која како економска мерка се укинува давачката за регистрација на моторите!

Иако сите со нетрпение ги чекаме трките кои се одложени поради вонредната состојба со корона вирусот, нашиот натпреварувач Христијан Бузалковски (Seventy One Team) не застанува со подготовките.

Како што беше очекувано, трката од МотоГП шампионатот во Херез официјално е одложена.

Регулаторната Комисија за Енергетика тукушто ги објави новите цени на горивата – кои од вечерва се намалуваат за, 3.00, 4.50, односно 5.00 денари!

Honda Rebel крузерите добија подобрувања за сезоната 2020.

Шпекулациите дека наместо предвидениот термин од 31-ви мај до 10-ти јуни трката ќе биде преместена за крајот на август се покажаа како неточни, Isle of Man TT 2020 е откажана.

Реклами

Листа на мото настани

  • 12 Јуни 2020 - 14 Јуни 2020
  • 12 Другари
  • Ваташа, Кавадарци

  • 12 Јуни 2020 - 13 Јуни 2020
  • Нов Парк
  • Свети Николе

  • 19 Јуни 2020 - 21 Јуни 2020
  • Club house
  • Скопје, Водно

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.