Мотоцикли

Пристигна 2020 Triumph Street Triple 765 RS

Конечно ни пристигна новиот Triumph Street Triple RS 765.

Следете нè на:

 

Конечно ни пристигна новиот Triumph Street Triple RS 765.

Конечно ни пристигна новиот Triumph Street Triple RS 765. Мотоциклот покрај неколку одредени промени во однос на изгледот, има измени и кај механиката.

Како што се зборуваше веќе подолго време, мотоциклот го дели истиот мотор со Triumph Daytona Moto2 765. Тој е во согласност со Euro5 стандардот, има зафатнина од 765cc и 121 коњски сили.

Со цел да се скроти оваа моќност и мотоциклот да може да се вози на улица, Triumph го прилагоди менувачот на три цилиндричниот мотор. Промени има и кај издувот.

Triumph исто така додаде и quickshifter, пет режими на возење, Brembo M50 сопирачки, Showa Big Piston вилушка како и Öhlins суспензија. Исто така има и контрола на тракцијата.

Како што може да се забележи од фотографиите, има промени и на изгледот на 2020 Triumph Street Triple RS, а највпечатливи се дневните светла. Мотоциклот има тежина од 166 килограми, четири помалку од оригиналниот модел.

Triumph се уште не открива премногу детали, а во моментов не е познато ниту кога официјално ќе биде пуштен во продажба и која ќе биде неговата цена.

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Завршија претсезонските тестови. Дали Алеш Еспаргаро и Aprilia RS-GP би можеле да изненадат на стартот од новата сезона?

Марк Маркез признава дека бил целосно изгубен во пресрет на последниот ден од тестовите во Катар. Сепак, вели дека тимот направил чекор наред со тоа што искомбинирал нови и стари делови, вклучувајќи и еден кој бил дел од машината на Такааки Накагами.

Џонатан Реа на Кавасаки беше најбрз на вториот и последен ден од пред сезонскиот Супербајк тест на патеката Филип Ајленд во Австралија.

Табела со комбинирани времиња од тродневниот тест на патеката Лосаил во Катар.

Маверик Вињалес забележа најдобро време на третиот и последен ден од официјалниот МотоГП тест во Катар.

Топрак Разгатлиоглу постигна најдобар резултат на првиот ден од тестовите на Филип Ајленд. Зад него се најдоа Том Сајкс и Лорис Баз.

Реклами

Листа на мото настани

  • 14 Март 2020 - 14 Март 2020
  • Beertija Pub
  • Frederik Shopen 4, 1000 Skopje

  • 28 Март 2020 - 28 Март 2020
  • Bad Boys Bar
  • Кочани

  • 19 Јуни 2020 - 21 Јуни 2020
  • Club house
  • Скопје, Водно

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.