Мотоцикли

Први фотографии од Kawasaki ZH2

Kawasaki полека ни открива нови информации околу нивниот „supercharged“ мотоцикл.

Следете нè на:

 

Kawasaki полека ни открива нови информации околу нивниот „supercharged“ мотоцикл.

Kawasaki полека ни открива нови информации околу нивниот „supercharged“ мотоцикл. Неколку наши колеги сепак решија да ги забрзаат работите и да откријат нови работи. Белгиската интернет страна MaxxMoto наиде на неколку слики од 2020 Kawasaki ZH2 и ни откри како ќе изгледа овој мотоцикл.

Сликите очигледно се од Kawasaki ZH2 со оглед на тоа дека светлата и шасијата се совпаѓаат со оние кои веќе ги имаме видено во промотивното видео кое го објави компанијата. Мораме да признаеме дека Kawasaki ZH2 многу наликува на Kawasaki Z1000.

Сепак има и неколку разлики меѓу двата мотоцикли. Кај ZH2 екранот е прилично висок а секако тука се и аеродинамичните додатоци кои ги има по страничните делови на мотоциклот. На фотографиите можеме да ја видиме и црвената челична рамка.

Се чини дека Kawasaki ZH2 има двојна задна вилушка, нешто што се разликува во однос на останатите модели од „supercharged“ линијата.

Дали 2020 Kawasaki ZH2 би можел да чини 18 000 евра? Ќе мораме да почекаме уште малку за да ја дознаеме вистинската цена на овој мотоцикл и неговите технички спецификации.

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Завршија претсезонските тестови. Дали Алеш Еспаргаро и Aprilia RS-GP би можеле да изненадат на стартот од новата сезона?

Марк Маркез признава дека бил целосно изгубен во пресрет на последниот ден од тестовите во Катар. Сепак, вели дека тимот направил чекор наред со тоа што искомбинирал нови и стари делови, вклучувајќи и еден кој бил дел од машината на Такааки Накагами.

Џонатан Реа на Кавасаки беше најбрз на вториот и последен ден од пред сезонскиот Супербајк тест на патеката Филип Ајленд во Австралија.

Табела со комбинирани времиња од тродневниот тест на патеката Лосаил во Катар.

Маверик Вињалес забележа најдобро време на третиот и последен ден од официјалниот МотоГП тест во Катар.

Топрак Разгатлиоглу постигна најдобар резултат на првиот ден од тестовите на Филип Ајленд. Зад него се најдоа Том Сајкс и Лорис Баз.

Реклами

Листа на мото настани

  • 14 Март 2020 - 14 Март 2020
  • Beertija Pub
  • Frederik Shopen 4, 1000 Skopje

  • 28 Март 2020 - 28 Март 2020
  • Bad Boys Bar
  • Кочани

  • 19 Јуни 2020 - 21 Јуни 2020
  • Club house
  • Скопје, Водно

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.