Мотоцикли

Suzuki GSX-R1000 Ryuyo - Супербајк со 209 коњски сили кој ќе биде достапен само на малкумина среќници

Пред вас е Suzuki GSX-R1000 – Ryuyo, супербајк кој има 209 коњски сили и тежина од 167 килограми. За жал, од овој модел ќе бидат произведени само 20 примероци кои ќе имаат цена од 29.990 евра.

Следете нè на:

 

Пред вас е Suzuki GSX-R1000 – Ryuyo, супербајк кој има 209 коњски сили и тежина од 167 килограми. За жал, од овој модел ќе бидат произведени само 20 примероци кои ќе имаат цена од 29.990 евра.

2019 Suzuki GSX R1000 Ryuyo 209hp superbike 32

Овој модел претставува врв на технолошкиот развој на Јапонската компанија. Во изработката на овој мотоцикл, компанијата соработуваше со голем број на брендови, како што се Yoshimure, Öhlins, Dunlop, Brembo, K&N, Motual, D&D. Како што можете и да претпоставите, тој е изработен од многу карбонски делови.

Сè уште не ги знаеме сите детали за мотоциклот бидејќи Suzuki GSX-R1000 Ryuyo нема официјално да дебитира се до EICMA мото шоуто кое ќе се оддржи во Ноември. Сепак, тоа не го запре Suzuki да ни открие неколку технички информации за мотоциклот како и да објави голем број на фотографии.

Би можело да ве интересира

„Сега откако си замина најлесниот возач во серијата, првиот човек на Ducati Џиџи Дал’Игна смета дека би било фер за сите доколку има минимална тежина“

„Дали возиме или одиме во вселената?“

Се чини дека постојано има некакви најави и новини во однос на иднината на Ducati, особено со неодлучноста на  Volkswagen AG дали сака да ја задржи компанијата или пак планира да ја продаде.

Аргентинската Гран При трка ќе остане на патеката „Termas de Rio Hondo“, која се наоѓа на северот на државата, уште најмалку три години откако беше продолжен договорот со првите луѓе на MotoGP. Ваквата одлука беше соопштена на прес конференцијата која се случи во Буенос Аирес на почетокот на неделата.

Алваро Баутиста детално откри како во текот на зимата се прилагодува на мотоциклот на Ducati со кој во сезоната 2019 ќе се натпреварува во Светскиот Супербајк шампионат. Баутиста го имаше своето деби со Aruba.it Ducati во текот на дво-дневниот тест на патеката во Херез и за прв пат го испроба новиот Ducati V4 R Superbike.

Првите луѓе на Светскиот Супербајк шампионат ги потврдија драстичните промени на структурата на серијата кои ќе започнат од 2019 година.

Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами

Ви благодариме

За тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.