Мотоцикли

Yamaha TMAX 560 – први импресии

Имаме можност да ја пробаме новата Yamaha TMAX 560.

Следете нè на:

Имаме можност да ја пробаме новата Yamaha TMAX 560.

Во годината кога веќе беше преставен новиот Yamaha R1модел, Јапонскиот производител реши да не изненади и со нешто друго, 2020 Yamaha TMAX 560 макси скутерот.

Yamaha TMAX стана препознатлив на улиците во Европа, особено во Италија, каде од 2001 година па се до денеска се продадени повеќе од 275 илјади примероци.

2020 Yamaha TMAX скутерот има подобрена верзија на 560cc дво-цилиндричниот мотор и сега моќноста е зголемена за 3.5 проценти.Тој исто така е во согласност со строгите правила за емисија на штетни гасови во Европа.

Многумина сметаат дека ова е еден од најубавите скутери на пазарот. 2020 Yamaha TMAX ги задржа препознатливите карактеристики кои го направија толку популарен а има и голем број на сличности со помоќните мотоцикли на компанијата.

Задниот дел на TMAX е направен на тој начин за на скутерот да му даде потенок изглед. Тој исто така има LED светла.

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Во текот на вчерашнито ден на Марк Маркез му била извршена втора операција во болницата во Барселона.

Со денешното соопштение челниците на Дорна, ФИМ и ИРТА ставија крај на шпекулациите за годинешниот шампионат, отпаѓаат Аргентина, Тајланд и Малезија, а во календарот е додадена трка на 22 ноември на патека која дополнително ќе биде објавена но ќе биде во Европа.

Патеката Херез во Шпанија ќе биде домаќин и на втората трка во сезоната. Во продолжение следува распоредот за сите сесии.

Сезоната во брзински мотоциклизам требаше веќе да биде во полн ек, но заради пандемијата со вирусот исто како и во Светски рамки и локалните шампионати беа одложени. Разговараме со Хрситијан Бузалковски за актуелната состојба и неговите размислувања за претстојната сезона.

Africa Twin е одличен избор за сериозните оф роуд ентузијасти. Ако пак сакате подолга авантура, тогаш Africa Twin Adventure Sports ES моделите се одлична опција за вас со оглед на тоа дека имаат дополнителна опрема, електронски контролирана суспензија, прилагодливо ветробранско стакло, поголем резервоар за гориво и уште неколку други додатоци.

Првата трка од сезоната во МотоГП шампионатот донесе многу возбудувања, фантастичен викенд за младиот Фабио Квартараро и катастрофа за актуелниот шампион Марк Маркез.

Реклами

Листа на мото настани

  • 19 Јуни 2020 - 21 Јуни 2020
  • Club house
  • Скопје, Водно

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.