Ова е Africa Twin Adventure Sports концептот, моторцикл кој неодамна беше претставен од Јапонската компанија и кој е повеќе оф-роуд верзија од моделот што Honda го претстави на EICMA минатата година.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

По моделот Africa Twin, се чини дека во Honda повторно се вратила желбата за создавање мотоцикли со кои можете и да патувате и да возите оф-роуд.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

MT-10 е новата ѕвезда на Yamaha. Мотоциклот има потекло од моќниот YZF-R1 и нуди комплетно поинаква забава. Бидејќи MT фамилијата многу брзо станува една од омилените избори, „AD Koncept“ понуди мов модел, MT-10.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Lazareth LM 847, кој беше претставен во Женева, има 4.7 литарски V8 мотор со 470 коњски сили.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Тринаесет години по прекинувањето на производството, Honda го оживеа Africa Twin со моделот CRF1000L.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

„ICONIC 1000“ е начинот на кој BMW Motorrad ќе го прослави јубилејот од 100 години постоење на компанијата, а мотоциклите кои ќе ги понудат ќе бидат во ограничена количина.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Сузуки напаѓа на пазарот за брзински мотоцикли со мала зафатнина, се појавија гласини дека Suzuki GSX-R250 е во подготовка

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Ретро изглед и модерна технологија. Тоа е во основа Yamaha XSR900.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами