MotoGP

MotoGP: Honda ги претстави боите за сезоната 2019

За време на прославата по повод 25 години соработка меѓу Шпанската нафтена компанија и Јапонскиот производител, тимот на Repsol Honda ги претстави обележјата кои воглавно останаа непроменети.

Следете нè на:

 

За време на прославата по повод 25 години соработка меѓу Шпанската нафтена компанија и Јапонскиот производител, тимот на Repsol Honda ги претстави обележјата кои воглавно останаа непроменети.

На актуелните возачи, Хорхе Лоренцо и Марк Маркез на сцената им се придружи и поранешниот двоец на тимот, Мик Дохан и Алекс Кривие. Иако многумина очекуваа дека боите на тимот ќе потсетуваат на тој период, сепак на крајот останаа разочарани откако забележаа дека има само мали промени во однос на минатата година.Honda Txt 23 01 2019

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Авантуристичките модели во моментов се едни од најпродаваните мотоцикли во светот. Но дали ги знаете најчестите грешки кои ги прават возачите на вакви мотоцикли? Еве како да ги избегнете.

КТМ одлучи веднаш да го замени Јохан Зарко.

Мото клубот Вардар слави 41 година од своето формирање.

Следната недела на пазарот ќе се појави Honda Africa Twin.

Првите луѓе на Kawasaki се подготвуваат за сезоната 2020.

Кон крајот на годината Ducati ќе пушти во продажба целосно нова верзија на Multistrada.

Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.