MotoGP

Распоред за следење на МотоГП Андалузија 2020

Патеката Херез во Шпанија ќе биде домаќин и на втората трка во сезоната. Во продолжение следува распоредот за сите сесии.

Следете нè на:

Патеката Херез во Шпанија ќе биде домаќин и на втората трка во сезоната. Во продолжение следува распоредот за сите сесии.

Патеката Херез во Шпанија е изградена во 1986, една година подоцна беше домаќин на првата МотоГП трка и од тогаш остана во календарот.

Патеката е со должина од 4,4 километри, составена е од 13 свиоци од кои 5 се леви, а 8 десни. Најдолгиот правец изнесува 607 метри, најголемата брзина забележана изнесува 295,9км/ч, а најдоброто време изнесува 1'38.735, во сопственост на Хорхе Лоренцо од 2015 година.

Jerez 2016 3 800x530

Возбудувањата во Шпанија можете да ги следите според следниот распоред:

Петок (24.7.2020) | SportKlub 1
09:00 MOTO GP: MOTO 3 – Тренинг 1
09:55 MOTO GP: MOTO GP – Тренинг 1
10:55 MOTO GP: MOTO 2 – Тренинг 1
11:50 MOTO GP: MOTO Е – Тренинг 1
13:15 MOTO GP: MOTO 3 – Тренинг 2
14:10 MOTO GP: MOTO GP – Тренинг 2
15:10 MOTO GP: MOTO 2 – Тренинг 2
16:05 MOTO GP: MOTO 2 – Тренинг 2
Сабота (25.7.2020) | SportKlub 1
09:00 MOTO GP: MOTO 3 – Тренинг 3
09:55 MOTO GP: MOTO GP – Тренинг 3
10:55 MOTO GP: MOTO 2 – Тренинг 3
11:50 MOTO GP: MOTO Е – Тренинг 3
12:35 MOTO GP: MOTO 3 – Квалификации
13:30 MOTO GP: MOTO GP – Тренинг 4
14:10 MOTO GP: MOTO GP – Квалификации
15:05 MOTO GP: MOTO 2 – Квалификации
16:10 MOTO GP: MOTO Е – ЕП
Недела (26.7.2020) | SportKlub 1
10:05 MOTO GP: MOTO E - ТРКА
11:00 MOTO GP: MOTO 3 – ТРКА
12:20 MOTO GP: MOTO 2 – ТРКА
14:00 MOTO GP: MOTO GP – ТРКА

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Започна одбројувањето до петтото издание на Distinguished Gentleman’s Ride, настан кој ќе се одржи на 27-ми септември.

Викендов се вози 8-та рунда од МотоГП шампионатот, домаќин повторно ќе биде патеката „Мизано Адриатико“ во Сан Марино.

По шест извозени трки во МотоГП шампионатот Андреа Довициозо е на чело на табелата со 76 освоени бодови.

Викендов се вози 7-та рунда од МотоГП шампионатот, домаќин ќе биде патеката „Мизано Адриатико“ во Сан Марино.

Во продолжение ќе ги најдете информациите за Австриската патека како и распоред за следење на МотоГП трката.

Пристигнаа првите информации од МФМ за годинешното 29-то по ред мото рели Македонија - Независност 2020.

Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.