Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Во вториот дел од прегледот на новата MotoGP сезона ги разгледуваме шансите на КТМ, фабриката која го прошири своето присуство на патеката...

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Во првиот дел од прегледот на новата MotoGP сезона ги разгледуваме шансите на Apriia, тимот кој претрпе големи промени во текот на паузата.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Кал Кратчлоу имаше уште еден тежок ден откако заврши на седумнаесетата позиција на тестот во Катар. „Мислам дека не чека многу работа за да можеме да се бориме за победа уште на првата трка.“

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Андреа Довициозо не е задоволен од настапот на тестот во Катар откако заврши со 15-то најдобро време. Ги објасни причините за вториот настап со тимскиот колега Данило Петручи.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

После три успешни тест денови во Катар, Алекс Ринс смета дека Suzuki направиле се што е во нивна можност за да се осигураат дека ќе имаат успешен старт на новата MotoGP сезона.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Валентино Роси за брзо време го заборави слабиот настап во неделата и имаше позитивен крај на MotoGP тестот откако реши да се врати на спецификациите со кои настапи на патеката во Сепанг.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Марк Маркез и Honda ја намалија разликата пред завршувањето на тестот во Катар. Рамото на актуелниот шампион ги издржа напорните тестови. Мисли дека Ducati се многу добри. Лоренцо? Брз е еден круг но нема добро темпо...

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами