Пред помалку од една недела, тимовите од MotoGP серијата се собраа на патеката во Сепанг за да продолжат со подготовките во пресрет на новата сезона. Но што донесе секој од производителите за време на три дневниот тест?

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Алекс Ринс беше најконзистентниот возач за време на последниот ден од тестовите во Сепанг.  Вели дека Suzuki е подготвен да победи на неколку трки во 2019 година.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Вториот ден од пред-сезонскиот тест кој се одржува на патеката Сепанг помина во знакот на подобрувањата на Јамаха, Маверик Вињалес забележа време од 1м 58.897с и се искачи на врвот на провизорната табела.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Утре ќе се оддржи првиот официјален пред-сезонски тест од новата MotoGP сезона. Марк Маркез веќе два месеци се подготвува да се врати во форма. Само два дена откако заврши сезоната 2018, тој замина на операција на левото рамо.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Како и повеќето деби настапи на MotoGP тимовите кои ги видовме во пресрет на трката во Катар, она што на прв поглед ни изгледа како тркачка платформа за 2019 година, всушност е мотоциклот од 2018 година само со нови обележја. Сепак и ова е интересно а особено откако ќе ги видите и прекрасните фотографии.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами