Кал Крачлоу со стил го заврши последниот ден од пред сезонското тестирање на патеката Херез во Шпанија.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Андреа Довициозо е решен да го подобри Ducati. Италијанската веб страна omnicorse.it имаше можност да поразговара со Италијанскиот возач кој беше присутен во фабриката на Ducati кога пристигнуваа седумте нови MAN камиони кои ќе го пренесуваат MotoGP тимот низ целиот свет.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Дани Педроса, подготвувајќи се за својата осма MotoGP сезона, ќе се приклучи на мала група на возачи кои ќе имаат шанса да ја тестираат новата патека во Остин за време на приватниот тест кој ќе се одржи оваа недела.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

„Мислам дека можеме да го видиме Роси повторно на подиумот.Тоа би било одлично бидејќи толку многу луѓе веќе го отпишаа.“- Сузи Пери

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Единствените промени кои ги побараа од FIM беа: повеќе место помеѓу оградите, додавање на нови воздушни огради и отстранување на неколку рабници кои се користат во автомобилските трки.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Доколку Kawasaki сака да се врати, партнерството со Forward би бил очигледен избор со оглед на тоа што Dorna одбива да додаде дополнително место.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Според Бразилската телевизија SporTV News, претседателот на Бразилската Мото Конфедерација Фирмо Авес, изјавил дека MotoGP светскиот шампионат ќе се врати во земјата од 2014 година.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

„Направивме целосна симулација на трката, беше малку полошо отколку што очекував бидејќи имавме проблеми со предната гума при сопирање“ – Хорхе Лоренцо

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Дека Валентино Роси и Марк Маркез се меѓусебни фанови е добро познат факт. Италијанецот често го споредува MotoGP дебитантот со него кога бил на помлади години.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Третиот и последен ден од второто пред сезонско тестирање на Сепанг го врати Дани Педроза на врвот на табелата.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами