Топ содржини

Викендов на патеката Мотеги во Јапонија ќе се одржи 16-та трка од МотоГП шампионатот.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Маверик Вињалес вели дека има неверојатно чувство со мотоциклот и на трката која ќе се вози во Јапонија, ќе продолжи да се бори за подобар пласман.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Андреа Довициозо и Данило Петручи до крајот на сезоната имаат за цел да постигнат што е можно подобар пласман.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Sign up via our free email subscription service to receive notifications when new information is available.
Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами