Почитувани МС Клубови - МСС - МК Клубови, наши пријатели и поддржувачи, Ве покануваме на Нашата забава на 11.05.2019 од 19.00 час. по повод отворањето на нашите Клубски Простории.

56675280 2391945477758685 3749184992580730880 n copy

Dear MC Clubs - MCC - MK Clubs, our friends and supporters, We invite you to Our Party on 11.05.2019 from 19.00 hrs. on the occasion of the opening of our Club Premises.

 56375739 2014869838819920 4857823288421777408 n

 • 11 Мај 2019 - 11 Мај 2019
 • Фабрика Партизанка - Индустриска зона
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Мото клубот Носачи на Крстот од Велес по десетти пат го организираат својот мото собир.

 • 01 Јуни 2019 - 01 Јуни 2019
 • Голозинци
 • Велес
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Fast Riders од Штип го организираат својот мото собир во Домот за млади во Штип.

 • 02 Јуни 2019 - 02 Јуни 2019
 • Дом на млади
 • Штип
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

6-от интернационален мото собир во организација на МК Свети Николе ќе се одржи на 7-ми и 8-ми јуни во новиот парк во Свети Николе.

 • 07 Јуни 2019 - 08 Јуни 2019
 • Нов Парк
 • Свети Николе
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Дводневен мото фестивал во организација на МК Тиквеш Рајдерс од Кавадарци.

 • 14 Јуни 2019 - 16 Јуни 2019
 • Кавадарци
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

МК Мечки од Куманово го најави годинешниот „Moto Rock Fest 2019“.

 • 28 Јуни 2019 - 29 Јуни 2019
 • Gradski Bazen Kumanovo
 • bul.Oktomvriska Revolucija, 1300 Kumanovo
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Организирате мото настан?

Доколку сакате вашиот настан да биде додаден во листата пополнете ја формата во продолжение: