Историја на LS2 кацигите.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Новата, врвна, кацигна на Nolan е прва ваква кацига на пазарот кај која можете да го извадите штитникот за брада.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

N60-5 е нова кацига на Nolan која е наследник на N64.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Во овој текст ви ја преставуваме една од најновите кациги која се најде во нашите раце.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Ова е новата кацига на Nolan која ги задржува врвните карактеристики која ги имаше и нејзиниот претходник N44.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Шефот на Ducati, Клаудио Доменикали, откри дека благодарение на успехот кој го постигна новиот Panigale V4, компанијата планира да претстави уште неколку нови модели.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

На EICMA мото шоуто оваа година видовме голем број на нови иновации, вклучувајќи и многу кациги кои имаат „MIPS liner“. Но што всушност е тоа?

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Џејмс од MCN помина 7000 километри на Metzeler Roadtec 01 пневматиците и еве што имаше да каже за нив.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами

Листа на мото настани