Останато

Гран При легендите потврдија дека ќе настапат на трката во Силверстоун

Популарната World GP Bike Legends трка ќе се одржи на патеката во Силверстоун помеѓу 26-28 јули.

Следете нè на:

 

Добивме информација дека популарната World GP Bike Legends трка ќе се одржи на патеката во Силверстоун помеѓу 26-28 јули а веќе е потврден и настапот на поранешните Светски шампиони Вејн Гарднер, Фреди Спенсер и Рејмонд Роше.

Меѓу активностите кои ќе се одржат за време на викендот се демонстрациите на најголема брзина, ќе бидат прикажани неколку класични мотоцикли, меѓу кои неколку познати 500cc дво-тактни модели а ќе има и средби и разговори со фановите.

Silverstoun Clasic txt 14 05

Исто така ќе има и MotoWorld зона посветена на фановите на која ќе може да ја видите изложбата Dirt Quake а ќе можете и да се напиете кафе.

„Настанот кој ќе се одржи оваа година ќе биде навистина возбудлив“, изјави Гарднер. „Ќе преставиме нов мотоцикл кој има ретро изглед. Тој е брз и одличен за возење на едно тркало. Ќе имаме и две трки кои ќе се одржат во сабота и недела. Британските фанови први ќе имаат можност да ги видат мотоциклите кои ќе настапат.“

„Мотоциклите исто така ќе бидат дел и од MotoWorld изложбата. Тука фановите но и новинарите ќе можат да се сретнат и да разговараат со поранешните возачи.“

„Четири или пет производители веќе го потврдија своето учество а за време на целиот настан очекуваме да има помеѓу 15 и 20 возачи. Оваа година фановите ќе можат да ги тестираат мотоциклите. Silverstone Classic е забавен фамилијарен настан и се надевам дека ќе ве видам сите таму.“

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Марк Маркез успеа да стигне до нова победа а поради грешката на неговиот тимски колега, трката не успеаа да ја завршат Андреа Довициозо и двајцата возачи на Yamaha.

„Голема штета“ – Валентино Роси беше соборен од мотоциклот на Хорхе Лоренцо.

„Ако гледате отстрана, ќе видите луѓето како велат што прави Лоренцо? Но јас не размислувам така.“ – Хорхе Лоренцо пронајде неочекуван сојузник во Марк Маркез по трката во Каталуња.

На ред е седмата рунда од МотоГП шампионатот која викендов ќе се вози на патеката Каталуња во близина на Барселона.

Валентино Роси вели дека нема причина за загриженост околу неговата иднина во Премиерната класа и покрај тоа што го имаше можеби најлошиот викенд во неговата 23 годишна кариера.

Нашите извори од MotoGP гаражите откриваат дека би можело да има големи промени на патеката во сезоната 2020.

Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами

Листа на мото настани

  • 28 Јуни 2019 - 29 Јуни 2019
  • Gradski Bazen Kumanovo
  • bul.Oktomvriska Revolucija, 1300 Kumanovo

  • 28 Јуни 2019 - 29 Јуни 2019
  • Clubhouse 3313
  • Илинденска 138, Скопје

  • 26 Јули 2019 - 28 Јули 2019
  • Клубски дом
  • Планина Плачковица

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.