thumb_Kawasaki-BruteForce-4Компанијата која кај нас е позната по продажбата на кинески скутери и мотори сепак во својата програма нуди и мотори од светски познати брендови. Таков е примерот со моделот за 2012, Kawasaki Brute Force 750 4x4i (special edition) кој веќе е во продажниот салон на Хамачи.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

thumb_Hyosung-2011-1Доколку ги земеме во предвид цените на “јапонците”, разбирливо е зошто секој трет моторџија размислува за алтернативно решение. Сакајќи да им излезе во пресрет на оние луѓе чиј буџет не им дозволува да одвојат петоцифрена сума за брзинец, дечките од Максима започнаа со увоз на корејскиот бренд Hyosung.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

thumb_cbr250ra-1Моделот за кој се крена многу прашина по претставувањето минатата година пристигна во Макпетрол, увозникот на моторите Honda за Македонија.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

thumb_Honda-SH125i-2011-1Половината од мај веќе измина но временските услови сеуште наликуваат на крајот од зимата, па еден од ретките сончеви денови го искористивме за првиот тест во сезоната 2011, тест на Honda SH125i.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

thumb_1700_Kawasaki_vulcanОдличниот крузер на Кавасаки познат како VULCAN 1700 Voyager е навистина конкурентен на луксузните крузери, а цената му е на половина од нив. На прв поглед дури изгледа како целосна копија од моделите на Харли: "Electra Glide" или "Road Glide".

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

thumb_LF400ST-1На тест овојпат од Hamachi добивме четвороцикл. Но не било каков, нејќевме да се мачиме со слаби машини, па го возевме "Дивиот Волк". Машина со водено ладење и капацитет од 400цц која развива 24кс, додадете на тоа и 4х4 пренос па добивате идеја што возевме...

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

thumb_Loncin-SNS250-Jedi-1Продажбатa на нејкед модели во Европа нагло се зголеми во последните неколку години. Следејќи го овој тренд кинескиот производител Loncin го претстави својот нов модел SNS250 Jedi, модел кој е одличен избор за младите почетници со мотори.

 

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

hamachi_xy_250_mala.jpgHamachi YS 250, нова верзија на популаното супермото од Qingqi кое се покажа како одличен избор на многумина пред се заради одличните возни карактеристики и издржливоста.
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

mala_er6n-3.jpgНејкед мотор кој е лесен за возење, атрактивен на изглед и има мала потрошувачка. Што би посакале повеќе за градското возење? Ние посакавме да тестираме една Кава и добивме - две!

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

mala_motowell1.jpgMotowell е компанија на која седиштето во Унгарија и дозволува да ги продава своите скутери како Европски. За да провериме дали навистина е тоа така или се работи само за маркетиншки трик на Азијска компанија, побаравме и добивме на тест еден Magnet RS.
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

xcitingmmmm.jpgWow. Ова беше првото што ми помина низ главата по тест возењето на Kymco Xciting 300 Ri. Најголемата Тајванска фабрика за скутери повторно одлично си ја завршила работата со серијата Xciting во која се вградени агрегати со директно вбризгување со зафатнина од 270 и 499цц. Двата модела се достапни во две верзии - стандардна и R верзија, која ја добивме на тест.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами