Вести од светот

BMW Motorrad ќе ги додаде моделите М на својата линија на мотоцикли?

Интересна информација која ни пристигнува од САД.

Следете нè на:

 

Интересна информација која ни пристигнува од САД.

Еве една интересна вест која ни пристигна од нашите колеги од Visordown. Се чини дека BMW Motorrad ќе се изедначи со главната компанија во однос на именувањето на новите модели. Наскоро би можеле да видиме неколку мотоцикли кои ќе го имаат уникатното „М“ лого на Баварската компанија. Тоа веќе се наоѓа кај познатите автомобили како што се М3 купе и М5 седан.

Први мотоцикли кои ќе имаат „М“ спецификации најверојатно ќе бидат S1000XR и R1250GS. Секако, 2020 BMW S1000RR супербајк веќе има достапен „М“ пакет кој вклучува тркала изработени од јаглеродни влакна како и уште неколку други основни подобрувања.

bmw m txt 02 10

Непознато останува дали овие подобрувања ќе се најдат кај сите мотоцикли или пак само кај оние кои веќе ја имаат оваа ознака, како што е M1000RR.

Одговорот најверојатно ќе биде комбинација од двете работи. Можеби BMW Motorrad планира да понуди подобрени пакети под оваа ознака а во иднина тие да станат познати како модели „М“.

Ќе биде интересно да се види како  ќе се развиваат работите. Воопшто не се сомневам дека ќе чекаме премногу долго за да слушнеме нешто ново бидејќи новиот сет на „М“ мотоцикли најверојатно ќе дебитира следниот месец на EICMA шоуто во Милано.

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Андреа Довициозо и Данило Петручи ги претставија мотоциклите со кои Ducati ќе настапи во новата сезона.

Објавена е конечната верзија на календарот за MotoGP сезоната 2020

„Можеби за време на тестот нема да можам да го извозам планираниот број на кругови“ – Марк Маркез

„Yamaha работи напорно и ќе се обиде уредот да биде готов за тестот во Малезија“- Маверик Вињалес

Компанијата Мото-Пром од Гевгелија од неодамна е новиот увозник на брендот Кавасаки за Македонија.

Макс Биаџи и Хју Андерсон ќе му се приклучат на Хорхе Лоренцо и оваа сезона ќе станат дел од MotoGP Legends листата.

Реклами

Листа на мото настани

  • 22 Февруари 2020 - 22 Февруари 2020
  • Clubhouse 3313
  • Илинденска 138, Скопје

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.