Вести од светот

Џек Милер го тестираше WorldSBK Ducati Panigale V4R

Џек Милер во Шпанија го испроба доминантниот Ducati Panigale V4 R.

Следете нè на:

 

MotoGP возачот Џек Милер го замени неговиот Ducati GP19 за мотоциклот со кој настапува неговиот колега од WorldSBK серијата, Ducati Panigale V4 R, за време на слободниот тренинг во Шпанија.

Австралиецот, кој во моментов ја вози својата втора сезона во Pramac Racing, присуствуваше на отворениот тест ден на патеката во Каталуња каде што покрај него беа и уште неколку други возачи од Moto2 и Moto3 сериите.

Jack Miller Spain txt 23 05

Милер имаше можност да ја испроба машината која е на добар пат да му ја донесе на Ducati првата титула во Супербајк шампионатот по 2011 година. Управуван од страна на Алваро Баутиста, тимот на 14 трки досега победи единаесет пати.

По завршувањето, немаше официјални времиња ниту пак коментари.

Милер, кој е дел од MotoGP уште од 2015 година, во моментов е на шестото место во генералниот пласман. Во досегашниот дел од сезоната тој три пати се најде меѓу најдобрите пет возачи по завршувањето на трките.

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Марк Маркез успеа да стигне до нова победа а поради грешката на неговиот тимски колега, трката не успеаа да ја завршат Андреа Довициозо и двајцата возачи на Yamaha.

„Голема штета“ – Валентино Роси беше соборен од мотоциклот на Хорхе Лоренцо.

„Ако гледате отстрана, ќе видите луѓето како велат што прави Лоренцо? Но јас не размислувам така.“ – Хорхе Лоренцо пронајде неочекуван сојузник во Марк Маркез по трката во Каталуња.

На ред е седмата рунда од МотоГП шампионатот која викендов ќе се вози на патеката Каталуња во близина на Барселона.

Валентино Роси вели дека нема причина за загриженост околу неговата иднина во Премиерната класа и покрај тоа што го имаше можеби најлошиот викенд во неговата 23 годишна кариера.

Нашите извори од MotoGP гаражите откриваат дека би можело да има големи промени на патеката во сезоната 2020.

Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами

Листа на мото настани

  • 28 Јуни 2019 - 29 Јуни 2019
  • Gradski Bazen Kumanovo
  • bul.Oktomvriska Revolucija, 1300 Kumanovo

  • 28 Јуни 2019 - 29 Јуни 2019
  • Clubhouse 3313
  • Илинденска 138, Скопје

  • 26 Јули 2019 - 28 Јули 2019
  • Клубски дом
  • Планина Плачковица

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.