Вести од светот

Се продава WSBK мотоциклот на Ники Хејдн

Сега имате можност да станете сопственик на уникатна машина.

Следете нè на:

 

Кога Супербајк мотоцикл ќе се најде на продажба, знаете дека со него ќе дојдат и сите оригинални делови како и педигрето кое го има. Но друга работа е кога со тој мотоцикл настапувал еден возач каков што беше Ники Хејдн, кој се уште има голема армија на фанови.

Денеска имате можност да станете сопственик на Honda CBR1000RR SP2 WorldSBK тркачкиот мотоцикл со кој настапуваше Хејдн. Доколку имате 95 илјади евра, тогаш оваа машина би можела да стане врвен дел од вашата колекција.

Nicky Hayden WorldSBK Honda txt 14 03

Мотоциклот, кој го продава Тен Кате, ја има оригиналната шасија, мотор, ECU и електроника. Машината ги има истите спецификации кои ги користеше Ники Хејдн додека беше на патеката.

Еве ја целосната листа:

𝙀𝙣𝙜𝙞𝙣𝙚: TKR / Cosworth engine kit

𝙀𝙡𝙚𝙘𝙩𝙧𝙤𝙣𝙞𝙘𝙨: Cosworth package with TKR fly-by-wire system*

𝙎𝙪𝙨𝙥𝙚𝙣𝙨𝙞𝙤𝙣: Öhlins WSBK spec

𝘽𝙧𝙖𝙠𝙞𝙣𝙜: Nissin WSBK spec calipers & Yutaka discs

𝘾𝙝𝙖𝙨𝙨𝙞𝙨: Aluminium braced

𝙎𝙬𝙞𝙣𝙜𝙖𝙧𝙢: TKR / GPMS (Hayden spec)

𝙒𝙝𝙚𝙚𝙡𝙨: Marchesini

𝙀𝙭𝙝𝙖𝙪𝙨𝙩: Akrapovic WSBK spec

Електронскиот пакет е креиран во соработка со Cosworth.

Тен Кате вели дека мотоцилот е во одлична состојба и дека е подготвен за тркачката патека. Холандскиот тим исто така ќе ви издаде и потврда за автентичност.

За повеќе информации контактирајте го Кервин Бос на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Би можело да ве интересира

На 28, 29 и 30 Јуни за првпат на овие простори ќе се одржи женски мото камп во близина на градот Салаш, Република Србија. На него е дозволено да учествуваат само девојки. Односно, оние кои возат мотори и оние кои не возат, а ја делат истата пасија со првите.

Валентино Роси вели дека имал многу проблеми на правите делови за време на одржувањето на Француската Гран При трка а неговиот мотоцикл бил многу послаб во споредба со мотоциклите на неговите ривали.

Џек Милер во Шпанија го испроба доминантниот Ducati Panigale V4 R.

Ducati тестираат замена за 959 Panigale и неговиот v-twin мотор.

„Секој викенд учиме нешто ново. Наскоро ќе бидеме подобри“  - Хорхе Лоренцо

Дали би купиле Кинески скутер од Австриска компанија кој го има знакот на Ducati?

Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами

Листа на мото настани

 • 11 Мај 2019 - 11 Мај 2019
 • Фабрика Партизанка - Индустриска зона

 • 01 Јуни 2019 - 01 Јуни 2019
 • Голозинци
 • Велес

 • 02 Јуни 2019 - 02 Јуни 2019
 • Дом на млади
 • Штип

 • 07 Јуни 2019 - 08 Јуни 2019
 • Нов Парк
 • Свети Николе

 • 14 Јуни 2019 - 16 Јуни 2019
 • Кавадарци

 • 28 Јуни 2019 - 29 Јуни 2019
 • Gradski Bazen Kumanovo
 • bul.Oktomvriska Revolucija, 1300 Kumanovo

 • 28 Јуни 2019 - 29 Јуни 2019
 • Clubhouse 3313
 • Илинденска 138, Скопје

 • 26 Јули 2019 - 28 Јули 2019
 • Клубски дом
 • Планина Плачковица

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.