WSBK

Дали Марко Меландри ќе се повлече од трките?

Од Италија ни стигнува информација дека Марко Меландри оваа недела ќе објави дека ќе се повлече од трките.

Следете нè на:

 

Од Италија ни стигнува информација дека Марко Меландри оваа недела ќе објави дека ќе се повлече од трките.

Од Италија ни стигнува информација дека Марко Меландри оваа недела ќе објави дека ќе се повлече од трките. Секако, оваа вест веднаш не заинтересира.

Информацијата ни доаѓа од „La Gazzetta dello Sport “, истиот весник кој пишува и дека Хорхе Лоренцо размислува да се повлече. Спортскиот магазин наведува дека Меланди е подготвен да се повлече после тешката година која ја има во WorldSBK.

Наводно утре ќе има и официјална пресконференција а Меландри планира да ја заврши сезоната со GRT Yamaha.

Melandri txt 09 07

Сателисткиот тим на Yamaha сака да го задржи Меландри во своите редови. Иако сезоната 2019 е тешка за Италијанскиот возач, сепак со мали измени работите би можеле да се променат а Меландри да почне да освојува поени.

36 годишниот возач немаше добар настап додека беше дел од Aprilia MotoGP тимот а подоцна и самиот призна дека не сакал да замине во Гран При серијата и дека преферирал да остане дел од WorldSBK.

Воопшто не е погрешно Меланди да размислува за повлекување, но сепак сме изненадени од информацијата. За среќа нема да треба да чекаме долго пред да добиеме и официјална потврда.

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

„Ќе си заминам како човек кој е гладен да се врати“ - Јохан Зарко

Нашите пријатели од Холандија, Nieuwsmotor, само што ни ги испратија овие фотографии а на нив може да се видат два нови модели на Harley-Davidson, авантуристичкиот Pan America и спортскиот, Streetfighter.

Викендов се вози 12-та трка од МотоГП шампионатот на патеката Силверстоун во Англија.

„Возењето на еден круг на оваа патека е исто како да патувате од едно до друго место“ – Валентино Роси.

Хорхе Лоренцо ќе се врати на патеката овој викенд и ќе настапи на трката која се вози во Силверстоун.

Доколку мислевте дека Triumph работи напорно на подготовка на новите Scrambler и Speed Twin, тогаш имаме уште неколку нови информации за вас.

Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами

Листа на мото настани

  • 24 Август 2019 - 24 Август 2019
  • Сè уште непознато
  • Прилеп

  • 31 Август 2019 - 01 Септември 2019
  • Патека Плевен
  • Долна Митрополија, Бугарија

  • 07 Септември 2019 - 09 Септември 2019
  • Република Македонија

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.