WSBK

WSB тест во Херез: Реа најдобар на првиот ден од тестирањето

Џонатан Реа постигна најдобар резултат на првиот ден од тестирањето во Херез.

Следете нè на:

 

Џонатан Реа постигна најдобар резултат на првиот ден од тестирањето во Херез.

Џонатан Реа постигна најдобар резултат на првиот ден од тестирањето во Херез и успеа да го победи Торпак Разгатлиоглу.

Актуелниот шампион најдобриот резултат го имаше во шеесетиот круг и постигна време од 1:39:2017. Тоа беше за само 0.019 секунди подобро од резултатот кој го имаше Разгатлиоглу.

Мајк ван дер Марк се најде на третото место откако извозе 98 кругови со мотоциклот на Yamaha. Алекс Ловс денот го заврши на четвртата позиција и сигурно ќе биде задоволен од напредокот кој го има со мотоциклот на Kawasaki. Поранешниот возач на Yamaha заостануваше само 0.573 секунди зад Реа. Веднаш зад него се најде Лорис Баз кој настапи со мотоциклот на Ten Kate Yamaha.

wsb jerez txt 29 11

Скот Рединг беше најдобриот возач на Ducati и заврши на шестата позиција со заостанување од нешто под една секунда во однос на Реа. Актуелниот шампион од Британската Супербајк серија загуби малку време откако во свиокот број пет, кратко излета надвор од патеката. Том Сајкс и BMW се најдоа на седмото место додека пак вториот возач на Ducati, Чез Дејвис, беше осми.

Николо Канепа беше деветти а Јуџин Лаверти, кој го имаше своето деби со мотоциклот на BMW, заврши на десетата позиција.Во сезоната 2020, Ирецот ќе настапи заедно со поранешниот шеф на неговиот тим, Маркус Ешенбахер.

Резултати од тестот во Херез

1      .Џонатан Реа                 1:39.207

2.     Торпак Разгатлиоглу     1:39.226

3.      Мајк ван дер Марк        1:39.451

4.      Алекс Ловс                    1:39.780

5.      Лорис Баз                      1:40:128

6.      Скот Рединг                   1:40:137

7.      Том Сајкс                       1:40:431

8.      Чез Дејвис                     1:40:659

9.      Николо Канепа             1:40:854

10.    Јуџин Лаверти              1:40:971

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Она што скоро сите медиуми пропуштија да го пренесат е новата мерка на владата за справување со Ковид-19 вирусот со која како економска мерка се укинува давачката за регистрација на моторите!

Иако сите со нетрпение ги чекаме трките кои се одложени поради вонредната состојба со корона вирусот, нашиот натпреварувач Христијан Бузалковски (Seventy One Team) не застанува со подготовките.

Како што беше очекувано, трката од МотоГП шампионатот во Херез официјално е одложена.

Регулаторната Комисија за Енергетика тукушто ги објави новите цени на горивата – кои од вечерва се намалуваат за, 3.00, 4.50, односно 5.00 денари!

Honda Rebel крузерите добија подобрувања за сезоната 2020.

Шпекулациите дека наместо предвидениот термин од 31-ви мај до 10-ти јуни трката ќе биде преместена за крајот на август се покажаа како неточни, Isle of Man TT 2020 е откажана.

Реклами

Листа на мото настани

  • 12 Јуни 2020 - 14 Јуни 2020
  • 12 Другари
  • Ваташа, Кавадарци

  • 12 Јуни 2020 - 13 Јуни 2020
  • Нов Парк
  • Свети Николе

  • 19 Јуни 2020 - 21 Јуни 2020
  • Club house
  • Скопје, Водно

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.