Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Леон Камиер можиби си замина разочаран од Тајланд поради фактот дека за малку му избега местото на подиумот, но сепак резултатите кои ги постигна Red Bull Honda укажуваат на тоа дека тимот постигна напредок во однос на минатата сезона.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Минатата сезона, Kawasaki и Ducati вкупно 72 пати се најдоа на подиумот. Ваквата доминација на овие два тима предизвика сериозна штета на серијата во изминативе неколку години.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Фановите на Светскиот Супербајк шампионат од Северна Ирска сигурно ќе ги израдува информацијата дека серијата ќе почне да се оддржува во нивната земја.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Џонатан Реа за брзо време ги заборави двете мали незгоди на стартот на 2018 година и на денешниот, прв тест за 2018 година кој се оддржа во Херез се искачи на првото место.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Трикратниот Светски Супербајк шампион, Трој Бејлис, ќе се врати на трките и во сезоната 2018 ќе биде дел од Австралиската Супербајк серија.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами