Опрема

Nolan Crossover N70-2 GT

Ова е новата кацига на Nolan која ги задржува врвните карактеристики која ги имаше и нејзиниот претходник N44.

Следете нè на:

 

Ја одбележува специфичниот дизајн, големиот број на технички додатоци како и широкиот спектар на бои и графики. Компактната големина, двојната P/J хомологација, ултра широк визир, штитник за сонце кој може да се прилагоди, „AirBooster“ технологија како и „N-Com“ комуникацискиот систем ја прават N70-2 GT една од најдобрите кациги.

N70 Helmet Homologation 19 02

P/J Хомологација

Кацигата е одобрена во P/J двојна конфигурација. Штитникот за брадата кој може да се отстрани го помина хомологацискиот тест кој го наложуваат UN/ECE правилата.

N70 Helmet Ultrawide Visor 19 02

Ултра широк визир

Големата ширина на визирот кој е отпорен на гребење овозможува да имате поголем преглед со што се зголемува и вашата безбедност. Тој го штити вашето лице од вода и воздух а во исто време го гарантира струењето на воздухот.

N70 Helmet Pinlock 19 02

Pinlock

Благодарение на системот за прилагодување, внатрешниот визир може да се прилагоди. Целосниот силиконски граничник, ја зголемува воздушната комора сместена помеѓу надворешниот и внатрешниот дел на кацигата. Со ова дополнително се намалува можноста од замаглување.

N70 Helmet Sunscreen 19 02

Штитник од сонце

Овој штитник обезбедува УВ заштита до дури 400 нанометри. Лесно можете да го извадите доколку сакате да го исчистите и е целосно прилагодлив. Активацискиот систем овозможува автоматско повлекување на штитникот како и негово чување во стенд бај позиција.

N70 Helmet NeckRoll 19 02

Штитник за врат

Лесно можете да го извадите и исчистите. Лесно се прилагодува на возачот како и на различните позиции на возење.

N70 Helmet Com System 19 02

Комуникациски систем

Кацигата е опремена со N-Com комуникациски систем како и со иновативен ESS (Emergency Stop Signal). N-Com компитабилност
B901L R series - B601 R series - ESS - MCS III R series

N70 Helmet Configuration 19 02

Можни конфигурации

Кацигата може да се користи со шест различни конфигурации. Карактеристични за N70-2 GT се визирот како и штитникот за врат.

N70 Helmet Ventilation 19 02

Вентилациски систем

Ексклузивната „AirBooster“ технологија овозможува оптимална вентилација. Воздухот се отстранува од горниот дел и се прераспределува онаму каде што е најпотребен со цел да се обезбеди максимален комфор. Системот соддржи: Преден влез за воздух и заден излез.

N70 Helmet Microlock 19 02

Microlock2 (патент)

Ова е патентиран систем со микрометрички прилагодувања. Се состои од термопластичен, егрономски лост како и уште еден лост изработен од алуминиум.

N70 Helmet Chin Straps 19 02

Интегриран штитник за брада

Овој штитник кој може да се отстрани за да се исчисти, го карактеризира големата издржливост.

Би можело да ве интересира

Веќе долги години Suzuki работи напорно од своето седиште во Хамамацу.

„ Во суштина, ние се уште имаме проблеми со тракцијата и со максималната брзина. Ова е главното нешто кое ни недостасува во споредба со останатите “ - Франко Морбидели

Викендов на патеката во Серез, Грција, започнува БМУ Европскиот и Македонскиот шампионат во брзински мотоциклизам.

Стартуваше новата MotoGP сезона. Минатата недела имавме навистина возбудлива трка во Катар. Новата MotoGP трка ни носи и нов Motul Суперфан.

Андреа Довициозо не сака да му посвети големо внимание на резултатот од првите три трки од новата сезона. Од она што можевме да го видиме во Катар, мотоциклите на Ducati беа најбавни во свиоците.

Хорхе Лоренцо верува дека наскоро ќе може да го покаже целосниот потенцијал откако имаше слаб настап за време на дебитанската трка во новиот тим.

Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.